2019 Warsaw Green Days – Targi Architektury Krajobrazu i Ogrodnictwa

Każdy ze zwiedzających mógł otrzymać przed samym wejściem małą sadzonkę świerku, dobry gest, aby coś zrobić dla naszej planety. Zakładam, że po powrocie do domu roślina trawi albo do donicy na balkonie, albo też do ogrodu.

Byłam pierwszy raz na Targach Ogrodniczych i nastawiłam się na zebranie nowinek z rynku ogrodniczego, jak też obejrzeniem trendów w projektowaniu ogrodów.

Czy Targi Green Days 2019 spełniły moje oczekiwania?

Tak i nie, gdyż z jednej strony przekrój tematyczny stoisk zawierał prawie wszystko, od brukarstwa, po przez zielone dachy, rośliny włączając w to rzeźby ogrodowe, kosiarki, rozdrabniarki gałęzi, przez zabudowę tarasów,  parasole a kończąc na meblach i donicach. Z drugiej strony zabrakło mi nowoczesnych trendów w projektowaniu ogrodów.  Powiązania wszystkiego w ciekawe zestawienia architektoniczno – florystyczne, które będą powielane, kopiowane do naszych ogrodów.

Na targach nie widziałam architektów krajobrazu. Czy to oznacza, że rynek w Polsce jest jeszcze bardzo niedojrzały w tej dziedzinie, że nie warto walczyć o klienta indywidualnego? Czy w związku z tym dalej pozostajemy przy modzie na powszechnie panoszące się tuje przy betonowych płotach i trawnikiem umieszczonym centralnie? Do tego kostka na podjeździe, taras z płyt z meblami z supermarketu i lampy na baterie słoneczne w ogrodzie.

Zobacz ogrody nowoczesne, w jakim kierunku rozwijają się współczesne ogrody

Szukałam czegoś co by mnie pozytywnie zaskoczyło i trafiłam.

Biżuteria ogrodowa, wycięta w koronkowe wzory z arkusza metalowej blachy, pokrytej korozją. Może ona stanowić bardzo dobry akcent przyciągający wzrok, np. w połączeniu z trawami i roślinami o małych kwiatach, lub też tworzyć powtarzalne kompozycje.

Warsaw Green Days  Biżuteria ogrodowa
2019 Warsaw Green Days – Biżuteria ogrodowa
Biżuteria ogrodowwa
Biżuteria ogrodowa

Rzeźby wiatrowe, niektóre bardzo kolorowe wykonane ze szkła witrażowego, które ożywią nasz ogród zwłaszcza na przedwiośniu, kiedy jest szaro- zielony i ze złowieszczo wiejącym wiatrem.

Wystawa Bonsai

Wystawa drzewek bonsai była imponujące. Część z nich jeszcze była pogrążona w śnie zimowym, w związku z czym nie miała liście.

Bonsai jest dla mnie tematem zupełnie nowym, więc ograniczę się do prezentacji zdjęć.

Warsaw Green days bonsai
Warsaw Green days bonsai

Bonsai moje ulubione